جستجو

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

گلدمن ساکس: نوسانات بیت کوین هیچ تهدیدی برای طلا ندارد

هیجان شدید بیت کوین و عملکرد ضعیف طلا این پرسش را مطرح کرده است که آیا ارز رمزنگاری شده تقاضا برای طلا را کاهش می دهد؟

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

لزوم همگرایی بین تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی برای ارایه محصولات رقابتی

مدیر زیرساخت ایمیدرو بر لزوم همگرایی بین تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی برای رقابت پذیرتر شدن محصولات تولیدشده و ورود ماشین آلات کیفی و مناسب تاکید کرد.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

تنظیم بلندمدت قراردادهای پیمانکاری/سرمایه گذاری پیمانکاران را تضمین کنید

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران از رئیس ایمیدرو درخواست کرد تا قراردادهای پیمانکاری به صورت بلند مدت تهیه شود تا معدنکاران بتوانند از سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنند.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

طرح جدید مجوز واردات

بخشنامه جدید برای ثبت‌سفارش کالاها در راستای کنترل نظام واردات، ابلاغ شد. براساس این بخشنامه، علاوه بر کاهش مهلت اعتبار ثبت سفارش کالا، امکان اصلاح اوراق ثبت سفارش و تغییر در برگ‌های ثبت شده تنها به کالای اساسی داده شد و به این طریق در صورت بروز مشکل در سفارش‌های ...

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

وزارت صنعت حضور 30 درصدی بانوان در مناصب دولتی را محقق کرد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اعلام کرد: وزارت صنعت معدن و تجارت برای نخستین بار توانست حضور ٣٠ درصدی بانوان مدیر در مناصب دولتی را محقق کند.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

رشد 14 تا 26 درصدی تولید شرکت های بزرگ فرآوری سنگ آهن تا آخر آبان

میزان تولید گندله شرکت های بزرگ فرآوری سنگ آهن در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 26 درصد افزایش یافت. در این مدت تولید کنسانتره سنگ آهن و آهن اسفنجی نیز به ترتیب 18 و 14درصد رشد کرد.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

طرح کک نفتی به سرمایه گذاران سپرده می شود

احداث و راه اندازی طرح کک نفتی با برگزاری مناقصه ای،‌ در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

افزایش نرخ تورم با دومینوی تعدیل قیمت‌ها

علی دینی‌ترکمانی اقتصاددان و عضو کمیته اقتصاد کلان خانه معدن ایران مطرح کرد: بودجه سال آینده، بودجه‌ای تورم‌زاست؛ چراکه با تعدیل قیمت‌ها بازی دومینویی میان قیمت‌ها، نرخ دلار و دستمزد شکل می‌دهد و این مساله به‌ویژه در شرایطی که بازار ارز ملتهب و انتظارات فزاینده در حال شکل‌گیری است، موج ...

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

دغدغه‌های بنگاه‌داری در ایران/ عمر ماندگاری استارتاپ‌ها در صنایع

عضو کمیته معدن و جامعه خانه معدن ایران درخصوص ماندگاری کسب و کارهای جدید صنعتی و ظهور استارتاپ‌ها معتقد است: استارت‌آپ‌ها و شغل‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یی که با تکنولوژی سر و کار دارند، بیشتر در معرض عمر کوتاه‌مدت و از میان رفتن هستند و عمرشان بسیار کوتاه‌تر از شغل‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی قدیمی است.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

رشد تولید 8 ماهه شرکت های بزرگ: گندله 26درصد،‌ کنسانتره 18 و آهن اسفنجی 14درصد

میزان تولید گندله شرکت های بزرگ فرآوری سنگ آهن نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته، 26 درصد افزایش یافت. در این مدت تولید کنسانتره سنگ آهن و آهن اسفنجی به ترتیب 18 و 14درصد رشد پیدا کرد.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

رشد تولید مواد معدنی بدون نوسازی ماشین‌آلات میسر نمی‌شود

عضو هیات رییسه خانه معدن ایران در نشست با رئیس ایمیدرو در جمع پیمانکاران معدنی گفت: تولید ماشین آلات معدنی برای معادن کوچک مناسب است و قابل حمایت اما برای معادن بزرگ نمی توان روی تولید داخل تکیه کرد.

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

ابلاغیه تشکیل شورای معادن استان ها

مهندس بهرامن رئیس خانه معدن ایران در نامه ای به تمامی خانه معدن استان ها ابلاغیه ماده 43 قانون ششم توسعه در خصوص تشکیل شورای معادن استان ها از سوی دکتر شریعتمداری به استانداران را اطلاع داد.

12 / 2,214