جستجو

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

رشد 21 درصدی ارزش مبادلات مواد معدنی و فلزی در بورس کالا

بورس کالای ایران به تازگی گزارش عملکرد سال 95 را منتشر کرده از رشد 21 درصدی ارزش مبادلات مواد معدنی و فلزی خبر داد.

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

ترامپ به ثروت معادن افغانستان چشم دوخته است

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه در آستانه انتشار راهبرد جدید واشنگتن در قبال افغانستان، نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ثروت معادن افغانستان چشم دوخته است.

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

آغاز توسعه معدن از مدارس تخصصی

ایران با در اختیار داشتن ذخایر معدنی متنوع و بسیار توانسته در میان ۱۵کشور معدنی دنیا قرار بگیرد. معدن نیز مانند نفت و گاز جزو آن دسته از نعمت‌های الهی است که هر کشوری در اختیار ندارد،

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

مصرف برق فولادسازی به استاندارد جهانی نزدیک است

صنعت فولاد یکی از صنایع معدنی به‌شمار می‌رود که مصرف انرژی الکتریسیته بالایی دارد. برخی کارشناسان معتقدند مصرف برق فولادسازی‌های ایران از سطح مصرف جهانی آن بالاتر است، هرچند در این زمینه هیچ آمار دقیقی در دست نیست. اما بهینه‌سازی مصرف برق در صنعت فولاد در زمینه رقابت‌پذیری این صنعت ...

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

قدردانی شریعتمداری از اعتماد رئیس جمهوری و حمایت قاطع نمایندگان مجلس

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتشار پیامی از اعتماد رئیس جمهوری و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کرد.

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

حذف عوارض صادراتی کنسانتره و گندله سنگ آهن

معاونت معدنی وزیر صمت در نخستین جلسه مشورتی محمد شریعتمداری با مدیران ارشد بخش معدنی کشور، پیشنهاد داد تا عوارض صادرات کنسانتره و گندله در دولت دوازدهم سریعا حذف شود.

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

مجوز به چادرملو برای اکتشافات مقدماتی در D19

سازمان حفاظت از محیط زیست سرانجام مجوز اکتشافات مقدماتی در منطقه حفاظت شده معدنی D19 را برای مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو صادر کرد.

۱۳۹۶/۰۵/۳۰

گنج های نهفته استان های معدنی ایران

کلکسیونی از مواد معدنی موجود در کشور در قالب ویترینی زیبا و جذاب در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور ایجاد شده است. این اقدام وزارتخانه نشان می‌دهد با وجود گستردگی صنایع در بخش‌های کوچک و بزرگ، بازهم نگاهی به بخش معدن کشور وجود دارد.

12 / 1,328