/assets/media/image/news/8ea8da70e0584db9893a74c7a7d1e7f7.jpg

1397/11/23

رییس خانه معدن ایران وهیات همراه باهدف حضور در اولین همایش جذب سرمایه گذار در معادن استان سیستان وبلوچستان وارد زاهدان شدند.

🔴رییس خانه معدن ایران وهیات همراه باهدف حضور در اولین همایش جذب سرمایه گذار در معادن استان سیستان وبلوچستان وارد #زاهدان شدند.

🔻 محمدرضا بهرامن،بهمراه 📍مهندس ایروانی از وزارت صمت،📍دکترعظیمی از شرکت تهیه وتولید موادمعدنی ،📍دکتر گل محمدی معاونت اکتشاف سازمان زمین شناسی کشور📍مهندس بیتاملکی نماینده ی سازمان محیط زیست کشور،📍دکتر منصور نماینده ی سازمان منابع طبیعی و جنگلهاو 📍دکترفرید دهقان مدیرعامل صندوق بیمه فعالیتهای معدنی ،📍مهندس حامدی مدیرامور استانها و دکتر رکنی مدیر اجرایی خانه معدن ایران با هدف حضور در همایش جذب فرصتهای سرمایه گذاری به استان زاهدان سفر کردند.

📌دکتر فلاح زاده دبیر کمیسیون فناوری هیات دولت و 📍دکتر اتابکی مدیرکل سیاستگذاری وزارت صمت نیز از همراهان این هیات بودند.

📌 سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیادی از جمله مرز مشترک با کشورهای افغانستان و پاکستان به طول یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر و ۳۰۰ کیلومتر مرز ساحلی در جوار دریای عمان و دسترسی به آب‌های آزاد بین‌المللی خارج از تنگه هرمز برخوردار است که امکان ارتباط با کشورهای شرق آسیا، شبه قاره هند و بازارهای آفریقایی را برای ایفای نقش مؤثر در بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی میان اروپا و آسیای مرکزی دارا است.

📌۸۳ هزار کیلومتر تحت پوشش مطالعات معدنی است.سهم ۵۰ درصدی صنایع معدنی استان از کل صنایع استان نظیر کارخانجات سیمان نشان دهنده جایگاه معدن در رشد استان و تولید ثروت ملی دارد.

📌میانگین تعداد گواهی کشف طی ۳۰ سال گذشته تا سال ۸۷ حدود ۸.۲ فقره و میانگین ذخایر کشف شده طی ۳۰ سال تا سال ۸۷ تنها ۵.۱۹ میلیون تن بوده است در حالی که طی ۵ سال اخیر و از سال ۸۸ تا ۹۲ میانگین گواهی کشف صادره ۲۱۰ فقره و میانگین ذخیره کشف شده طی این سال‌ها ۸۳ میلیون تن رسیده است.

📌 به عبارت دیگر حد فاصل سال های ۸۸ تا ۹۲ از نظر میانگین تعداد گواهی کشف ۶۰۰ درصد و از نظر میانگین ذخایر کشف شده معادل ۳۰۰ درصد نسبت به ۳۰ سال قبل رشد داشته ایم.

📌در بخش ذخایر فلزی تا پایان سال ۸۷ کمتر از ۲۰ میلیون تن شناسایی شده بود که این میزان در حال حاضر به بیش از ۲۵۰ میلیون تن می رسد که به میزان یک هزار و ۱۰۰ درصد رشد داشته است.